« 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 25 26 »
Нещодавно за ініціативою Білокуракинської селищної ради був проведений суботник з наведення санітарного порядку на центральному кладовищі в смт Білокуракине по вул. Магістральній. Напередодні селищним головою С.І.Сіриком разом із заступниками було намічено обсяг робіт, який необхідно виконати на даному об'єкті. Це висока підрізка дерев біля кладовища, вирубування порослі, прибирання сміття. Значний обсяг робіт був виконаний та попереду ще необхідно провести немало робіт із наведення порядку на цьому та інших кладовищах, які знаходяться на території об'єднаної громади. Адже невдовзі Великодні свята і підготовка цих святих місць є однією з першочергових завдань селищної ради.
|
15 березня у залі засідань Білокуракинської райдержадміністрації пройшла конференція районної громадської організації «Союз Чорнобиль», у якій взяли участь 29 ліквідаторів. В роботі конференції також взяли участь голова райдержадміністрації С.І.Іванюченко, заступник голови районної ради Н.П.Літвінова, секретар Білокуракинської селищної ради Н.І.Жукова, голова районної ветеранської організації В.П.Путненко, голова районної організації УСВА М.О.Циганок, голова обласної організації ветеранів-чорнобильців О.І.Малик, заступник голови обласної організації ветеранів-чорнобильців І.І.Хричов та інші запрошені.
|
Масляна - це прощання із зимою, святкується перед Великим постом у Сирний тиждень і закінчується Прощеною неділею. Історія цього свята йде своїм корінням глибоко в старовину. Масляна - древнє слов'янське свято, що дісталося нам у спадщину від язичницької культури, та збереглося після прийняття християнства. Це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Навіть млинці - неодмінний атрибут Масляної - мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі - вони являли собою символ сонця, яке все яскравіше розгоралося, подовжуючи дні. В селі Олександропіль це свято відсвяткували з особливим запалом. Подивитися на концертну програму, поласувати смачними млинцями та взяти участь в конкурсах зібралося чимало жителів. Святковий концерт відкрила ведуча С.Кондратенко. Привітати зі святом до села завітали голова Білокуракинської об’єднаної територіальної громади С.І.Сірик та його заступники Д.А.Шуть і В.М.Носуля.
|
Правоохоронцями в Білокуракинському районі виявлено факт порушення бюджетного законодавства. Так, між відділом освіти Білокуракинської райдержадміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір підряду на виконання будівельних робіт, а саме капітального ремонту покрівлі одного з загальноосвітніх навчальних закладів. Після чого підписано акт приймання виконаних робіт на суму понад 100 тис. грн. За попередніми даними встановлено, що сума визначена у документах, фактично перевищує обсяги виконаних робіт та їх вартість. За вказаним фактом слідчим відділом Білокуракинського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Луганській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
|
Згідно з рішенням уряду газопостачальні компанії, які уклали з банками договори на приймання платежів від населення, компенсують банкам не більше ніж 0,3% від суми прийнятого платежу, що не покриває витрати банків на надання такої послуги. У той самий час відповідно до Закону України «Про банки та банківську діяльність» банкам заборонено встановлювати комісійну винагороду за послуги на рівні нижче собівартості операції. Наразі собівартість приймання одного середнього платежу за газ в установах Ощадбанку більша за компенсацію, що сплачуватиметься газопостачальними компаніями відповідно до зазначеного рішення уряду. Отже, згідно з вимогами чинного законодавства Ощадбанк встановлює тарифи на рівні, який забезпечує лише покриття витрат на проведення операцій. Зауважимо, що тариф Ощадбанку - 3 грн. - є найнижчим на банківському ринку. Розуміючи хвилювання клієнтів, Ощадбанк не припиняє переговори з газопостачальними підприємствами для врегулювання цього питання. При цьому звертаємо увагу на те, що сплатити за газ без комісії можна в інформаційно-платіжних терміналах Ощадбанку. Клієнт завжди має вибір та може сплачувати з їх допомогою за газ безкоштовно.
|
«Вперше за весь час неоголошеної війни Росії проти України діючий воєначальник російської армії визнав, що рік тому в Криму були використані технології гібридної війни», - зазначається на сайті http://patrioty.org.ua/. «Ні для кого не секрет, що американці зараз ретельно вивчають наш досвід дій у період з лютого по липень 2014 року, коли наші війська без єдиного пострілу виконали завдання в Криму, яку назвали потім новою гібридною війною», - заявив в минулу середу генерал-лейтенант РФ Олег Макаревич. Макаревич більше півроку очолює Військовий навчально-науковий центр Сухопутних військ, який віднедавна знову називається Загальновійськова академія Збройних сил РФ ім. Фрунзе. Старий вояка виступив з доповіддю на виїзному засіданні комісії Громадської ради при Міноборони РФ, яке провів заступник голови Громадської, ради при військовому відомстві О.Каньшін. Йшлося про шляхи вдосконалення підготовки офіцерських кадрів, і доповідь, як зараз з'ясовується, виявилася резонансною.
|
Нещодавно вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості відвідали мальовничий куточок України - Закарпаття. Туристично-екскурсійна подорож відбулась під час святкування великого релігійного свята - Різдва Христового. В усіх путівниках туристам, що відвідують Закарпаття, радять завітати до старовинного міста Мукачеве - одного з найстаріших (в письмових документах воно вперше згадується у IX ст.) та найбільш інтернаціональних міст України. Мукачеве входило до складу Угорщини, Австрії, Австро-Угорщини, Чехословаччини. На угорській назва міста звучить як Munk’cs (мункаач) і за легендою походить від слова мука. Чи то будувалося в муках, чи то муку мололи на млину, який стояв на річці Латориця - невідомо. Про саме Мукачеве можна говорити дуже довго - без сумніву це перлина української історії - але це тема іншої розповіді, а перлиною самого Мукачевого є його замок - «Паланок», і гріх, побувавши в місті, не відвідати цю пам'ятку історії та військової архітектури. Посеред широкої рівнини, якою є долина Латориці, в південно-західній частині Мукачевого одиноко височіє вулканічна гора. Верхівку гори увінчують башти старовинного замку. Назва замку походить від слова «паланок» - частокіл, який у давнину оточував фортецю. Перша писемна згадка про замок датується XI ст. Найяскравішою сторінкою в його історії стала облога австрійських військ, що тривала три роки (1685-1688 рр.). Обороною замку керувала жінка - Ілона Зріні. Тепер Мукачівський замок став музейно-туристичним центром. Небагато в Україні пам'яток, подібних до цієї. Ми ще довго перебували під враженнями від цього величного замку.
|
Деякі небезпеки начебто б дозрівають до сезону й у кожної з них свій час. Лід може підвести нас і восени, і взимку, і навіть навесні. Щоб запобігти лиху й уникнути її трагічних наслідків, відправляючись на водойму в холодну пору року, необхідно слідувати простим, але надійним порадам: знайдіть на льоді стежку або сліди, якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху; лід може бути крихким біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під заметами, у місцях, де водорості вмерзнули в лід; особливо обережно спускайтеся з берега - лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря; у жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги, для цього візьміть із собою ціпок; якщо лід почав тріскотіти й з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся, не біжіть, а виходите повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду; для однієї людини безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менш 7 см, для влаштування ковзанки - не менше 10-12 см, для масового катання - 25 см, масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см. Запам'ятайте, що підлідний лов риби вимагає особливо суворого дотримання правил поведінки, це диктує багаторічний досвід не дуже щасливих рибалок: не буріть багато лунок поруч; не збирайтеся великими групами в одному місці; не ловіть рибу дуже далеко від берега, яким би не було клювання; завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м; тримаєте поруч із лункою дошку або невелику гілку.
|
З настанням льодоставу на річках, озерах та водоймах збільшується кількість загиблих людей внаслідок необережного перебування на кризі. З початку 2016 року зафіксовано різке зростання надзвичайних подій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах (загинуло 12 осіб, що у два рази більше порівняно з аналогічним періодом 2015 року (6 осіб). Так, 5 лютого до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в м. Сєверодонецьк на озері «Чисте» під кригу провалилося 5 дітей. До місця виклику негайно виїхав черговий караул місцевої пожежної частини. По прибуттю на місце події було встановлено, що 5 підлітків з невідомої причини вийшли на тонку кригу та провалилися. Подію помітили двоє дорослих, що були неподалік та кинулися на допомогу. Троє дітей, 2001, 2002 та 2003 р.н. вдалося врятувати, яких каретою «Швидкої допомоги» було доставлено до місцевої лікарні, але, нажаль, життя двох дітей врятувати не вдалось. Як свідчить аналіз, щороку у зимовий період на водних об’єктах України в середньому гине від 260 до 350 осіб.
|
Після новорічних свят та веселих зимових канікул учні Коноплянівської школи почали II півріччя дуже насичено. В нашому навчальному закладі пройшов Тиждень історії, який співпав із вшануванням визначних історичних подій по всій Україні. Виховні заходи були направлені на поглиблення знань учнів з історії України, формування у них почуття патріотизму, любові до свого народу, поваги до його історії та героїчного минулого. Учні під керівництвом вчителя історії М.О.Котової старанно та відповідально підійшли до підготовки та проведення заходів. Серед них: Максим Щербак, Тамара Пивоварова, Богдан Биков.
|
Велику небезпеку приховує тонкий лід. Нерідко, захоплені відпочинком і грою, ми забуваємо елементарні правила поведінки на водоймах. Тим часом вода не любить жартів і жорстоко карає тих, хто нехтує правилами безпеки. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига - перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини. Лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший. Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 5-7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
|
Такими словами зустрічає учасників святково прибрана класна кімната. Затихла в хвилюючому чеканні малеча, з оптимістичним піднесенням оглядають оточуючих старшокласники Тимошинської ЗОШ. Коли ж завітають гості та зазвучить палке слово поетичних творів? Очікувана мить настає. Свої місця займають гості, незалежне журі: колишній директор, вчитель історії Н.С.Стативка, вчитель української мови Г.І.Корощуп; вчитель початкових класів Н.А.Грекова. Вони палкі прихильники поетичного слова та люди, з-під пера яких з’являються власні поезії. Перед ними стоїть відповідальне завдання: оцінити виступи учнів, які прочитають улюблені вірші Лесі Українки та поезії, присвячені Т.Г.Шевченку. Виходять ведучі Даша Остапенко та Тарас Онішко, які вітають присутніх, запалюють свічку. Діти отримують «аркуші вражень та побажань», де зможуть висловити свої враження від почутого, від відкритого для себе, чогось нового та незвичайного. А далі дев’ятикласники К.Сомов та В.Рибальченко знайомлять присутніх з талановитою поетесою Лесею Українкою. Знайома і в той же час невідома, сильна, мужня, ласкава, добра, правдива і тендітна... Її життя і творчість вражають, захоплюють людські серця і сьогодні. Прикладом цього є виступи учнів Ю.Ковтун та А.Сулейманова з інсценізацією вірша «Мамо, іде вже зима...» Оплескам не було кінця. А далі плинули вірші з вуст Даші Панасенко та Аліки Усенко «Літо краснеє минуло…», «Тішся, дитино…», «На зеленому горбочку». Ці маленькі дівчатка скорили серця вимогливих суддів. Їм довго були вдячні слухачі, як і учню 5 класу Данілу Пономаренку.
|
Здавалося б, що вже наближається весна, проте погода може бути непередбачуваною, можливе ще пониження температури повітря, випаданням снігу і посиленням вітру, під час чого пересування по дорогах стає небезпечним. Найпідступнішим та непередбачуваним явищем в цей час може бути випадання снігу. Для того, щоб не потрапити в біду та уникнути травмування, Білокуракинський РВ ГУ ДСНС у Луганській області пропонує прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у цій ситуації. Так, при погіршені погодних умов необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті. Відмовтесь від поїздок, якщо на це немає гострої потреби. У разі потреби виїзду на власному автотранспорті подбайте про справність авто, наявність достатньої кількості пального та зимових шин, лопати та буксирувального тросу. У жодному разі не можна залишати укриття під час опадів: орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені. Лише у виняткових випадках виходьте з будівель. Не можна виходити поодинці. Повідомте членів сім'ї або сусідів куди ви йдете і коли повернетеся. Якщо ви, пересуваючись пішки поза населеним пункто
...
Читать дальше »
|
С 1 марта 2016 года тарифы на электроэнергию для населения будут следующими (за 1 кВт/час с НДС): - Населению (в том числе, которое проживает в жилых домах, оборудованных кухонными электроплитами) за объем, потребленный до 100 кВт/ч электроэнергии в месяц (включительно) - 57 коп. За объем, потребленный более 100 кВт/ч до 600 кВт/ч электроэнергии в месяц (включительно) - 99 коп. За объем, потребленный более 600 кВт/ч электроэнергии в месяц - 156 коп. - Населению, которое проживает в сельской местности (в том числе, которое проживает в жилых домах, оборудованных кухонными электроплитами), за объем, потребленный до 150 кВт/ч электроэнергии в месяц (включительно) - 57 коп. За объем, потребленный более 150 кВт/ч до 600 кВт/ч электроэнергии в месяц (включительно) - 99 коп. За объем, потребленный более 600 кВт/ч электроэнергии в месяц - 156 коп.
|
Діяльність товариства Червоного Хреста України спрямована на підтримку найуразливіших категорій населення, надаючи їм медико-соціальні послуги, адресну допомогу, підтримку за гуманітарними програмами. Джерелом фінансування товариства є: щорічні внески його членів; благодійні пожертвування від населення та організацій. Кошти, що надійшли на рахунок товариства, розподіляються згідно Положення про розподіл коштів на надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, інвалідам, дітям-сиротам, пропаганді здорового способу життя та донорського руху, роботі з молоддю, наданні допомоги органам охорони здоров’я, відрахувань до Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця на випадок катастроф, стихійних лих. У Білокуракинської районної організації товариства Червоного Хреста працює 12 патронажних сестер, які обслуговують щорічно близько 400 осіб, які потребують догляду, самотніх, літніх і інвалідів. На утримання цієї служби в рік витрачається за рахунок коштів міжнародної федерації товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця близько 200 000 грн.
|
|