Успішно завершив 2013 сільськогосподарський рік колектив ПСП «Дніпро», який очолює депутат районної ради О.А.Косяченко. Він забезпечив хороший врожай ранніх зернових культур.
В умовах посушливої весни на 561 га забезпечив урожайність п’ятиколосових по 24,7 ц/га.
Та вінцем хліборобської праці стало збирання пізніх технічних культур. Так, на площі 910 га зібрано по 25,6 ц/га насіння соняшнику. Дніпряни забезпечили найвищу в районі врожайність зернової кукурудзи, яка займала 167 га. На круг зібрано по 64 ц качанистої. У колективі працюють сумлінні виробничники. Найвищого виробітку на комбайновий агрегат ТР добився комбайнер Сергій Юрійович Йолтуховський. Високого сезонного виробітку на трактор МТЗ досяг механізатор Сергій Іванович Бондаренко. Він виробив 2340 га умовної оранки.
А на перевезенні врожаю з поля на тік відзначився механізатор Юрій Володимирович Ясиненко.
Успіх забезпечували люди, які працювали в полі, доглядали худобу, вели бухгалтерський облік, забезпечували чітку роботу машин
...
Читать дальше »
|
Мій коледж, ти – храм освіти і науки,
Не мармуровий храм зі світлих душ людських.
Твої сини – орли, вони парять високо,
А горлиці твої найкращі від усіх.
Лисичанський педагогічний коледж працює на ниві освіти з 1938 року і має славетну історію й глибокі традиції. Сьогодні – це сучасний навчальний заклад Східної України, який працює за новими європейськими стандартами освіти. Життя педагогічного колективу – це океан безмежного натхнення, працьовитості, творчості, що спрямовує свою діяльність на підвищення якості підготовки фахівців шляхом модернізації освітньої діяльності й застосування новітніх педагогічних та інформаційних технологій; формування високого рівня професійно-педагогічної культури майбутніх спеціалістів.
За інноваційну діяльність з якісної підготовки фахівців для освіти України вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Т.Шевченка удостоєний двічі знаку «Флагман освіти і науки України». У коледжі студенти отримують навички науково-дослідницької діяльності,
...
Читать дальше »
|
30 січня 2013 року в селі Олександропіль було особливе пожвавлення. Місцеві жителі з різних куточків села направлялися в бік старезної церкви, яка розташована на найвищому пагорбі. неподалік цієї культової споруди височіє чудернацька вежа. Від її висоти захоплює дух. Всі з нетерпінням очікують на гостей. Вони дещо затримуються, а люди все підходять і підходять до цього місця, щоб стати свідками визначної події в житті громади. Тут зібралися, як кажуть, і старі, і малі, представники місцевої влади, поважні гості. Ось вони займають місця перед чудернацької спорудою.
Зі словами привітання до громади звертається Олександропільський сільський голова С.М.Коюда. Він сказав:
- Дорогі земляки, сьогодні ми зібралися з досить очікуваної та важливої для нашого села нагоди - на відкриття вежі мобільного зв'язку. Ось вже третій день як ми користуємося послугами мобільного зв'язку. І це кожний тепер може зробити з власного будинку, а не підійматися на пагорби, як було до цього. І це благо цивілізації кожний вже відчув на собі. З нагоди цієї знакової події у нас на святі депутат районн
...
Читать дальше »
|
На календарі початок січня, але день видався по-осінньому теплим. Сонце вигравало в небі, посилаючи своє тепле проміння на землю. І я вирішую, що, мабуть, зараз саме той час, коли треба відвідати своїх рідних, які живуть у сусідньому районі. Недовго думаючи, сідаю за кермо авто і прямою дорогою, яка нагадує сіру, безкінечну стрічку, прямую до своє мети. І ось проїжджаючи одне із сіл, бачу на пагорбі, у заростях чагарнику, давно покинутий храм. Зупиняюся і прямую до нього ледве помітною стежиною, яка пролягає поміж чагарів. У задумі стою біля будівлі, яка на диво зосталася майже зовсім цілою. Мабуть, майстри, які її будували, робили це дуже вміло. Ось церковний двір, ще видно розвалини дворових будівель, садок, від якого зосталося декілька ще живих яблунь, а далі – старе кладовище, на якому десяток занедбаних могил. Заходжу до храму. На долівці ще видно залишки давнішньої плитки, на стінах – частки чудового розпису ликів святих, а під куполом зовсім цілим зосталося зображення Христа, який дивився на мене зверху добрим, світлим поглядом. Сонце вливалося до середини через порожні вікна, що дало мені змогу краще роздивитися розписи на стінах.
...
Читать дальше »
|
Надворі пролітає сніжок. Морозець пробирає тіло. У директора СТОВ «Ранок» С.М.Головенка залягла тривога на душі – як там ситуація на озимому полі? Оглянув один масив. Снігова ковдра легко вкрила посіви, отже, можна розраховувати на те, що на полях все буде гаразд.
Настрій у Сергія Михайловича хороший. Колектив СТОВ «Ранок» у 2013 році попрацював добре. Про це свідчить і висока оцінка його праці на урочистих зборах, присвячених Дню працівника сільського господарства.
Серед підприємств, які мають в обробітку близько 2 тис. га та виробили найбільшу кількість валової продукції на гектар ріллі, СТОВ «Ранок» посів почесне третє місце. Для молодого керівника це хороший показник його праці.
- Цей успіх я розділяю з усім колективом, - каже Сергій Михайлович, - бо він – головна рушійна сила у нарощенні валового виробництва сільгосппродукції. А показники, скажемо, в колективу чималі. Вироблено 1361 т зернових, у т.ч. 830 т озимої пшениці. Виробництво ячменю склало 330 т, вівса – 204 т, насіння соняшнику – 1070 т, 240 т – кукурудзи.
Звісно, за всіма цими показниками стоїть наполеглива праця люд
...
Читать дальше »
|
|