19:07
НЕЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ ТА ЇЇ НАСЛІДКИ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 року №649-р з 5 жовтня 2018 року Державна служба з питань праці, Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд України, Національна поліція та інші центральні органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування посилюють свою діяльність щодо проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці. Тож просимо вас звернути увагу на приведені нижче штрафи.
Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:
- 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111690 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за наступні порушення: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37230 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
- 3 мінімальні зарплати, це 11169 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за такі види порушень: порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць; виплата їх не в повному обсязі;
- 10 мінімальних зарплат за ножного працівника, це 37230 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за недотримання встановлених Законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу». «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
- 1 мінімальна зарплата (3723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у розмірі 111690 грн. Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3723 грн.
Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17000 грн. за фактичний доступ працівника без трудового договору. Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може досягти 128690 грн. (111690 грн. + 17000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.
Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 3723 грн. фінансового штрафу і до 1700 грн. адміністративного штрафу.

Д.МАЛИК, головний спеціаліст фінансово-економічного відділу Білокуракинського об’єднаного управління ГІФУ

Категорія: Життя Білокуракинщини | Переглядів: 156 | Додав: portalbk | Теги: білокуракинщини, газета, 2018 року, портал, Білокуракине, онлайн, Білокуракинський, сайт, життя, читати | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar