Нещодавно в районному краєзнавчому музеї відбулася екскурсія і зустріч Діда Мороза з малятами старшої та середньої груп ДНЗ «Сонечко». В одній із зал музею вже стояла пишна ялинка, яка прикрашена особливими іграшками, на столі були незвичайні фігурки та ляльки у цікавих костюмчиках. На виставці презентовані новорічні іграшки, що різняться за формою, розмірами, матеріалами, тематикою. «Є серед них і унікальні», - розповіли в музеї. Екскурсію проводила науковий співробітник музею О.Чайка, яка розповіла дітлахам істоію новорічних іграшок. Так, першими ялинковими прикрасами були живі квіти, яблука, яйця, горіхи. Пізніше додалися солодощі та Різдвяні свічки. За легендою, перша скляна ялинкова кулька була видута в Тюрингії (Саксонія) в XVI ст. через неврожай яблук, які тоді були головною прикрасою ялинок. Так у Німеччині почалося створення новорічних прикрас із тонкого скла. Згодом німецькі скляні прикраси та подарунки стали настільки популярними, що виробляються і до цього дня. Дітлахи уважно слухали О.О.Чайку та з цікавістю розглядували іграшки.
|
Днями відбулися дружні змагання з шахів, шашок, тенісу та міні-футболу між Попаснянським та Білокуракинським районами. Розпочав захід голова Білокуракинської райдержадміністрації С.І.Іванюченко, який привітав присутніх з Новорічними і Різдвяними святами. Серед почесних гостей був присутній голова Попаснянської райдержадміністрації Р.Г.Власенко, він теж висловив свої привітання та запросив білокуракинців з візитом до свого краю.
|
Одне із найзнаменитіших і найвеличніших свят календаря, яким власне започатковується рік, є Різдво Христове. Відкрити духовні острови у вирії сучасної бездуховності ми можемо, звернувшись до тих вічних джерел, з яких черпав наснагу та мудрість наш народ. Це його культурна та духовна спадщина, які він витворив протягом віків.
|
"Ми особливі, але такі, як і всі», «Повір у себе і в тебе повірять інші», «Через терени до зірок» - під такими гаслами зазвичай проходять конкурси та заходи для дітей з обмеженими можливостями. Так, 5 січня 2016 року відбулось свято «Новорічна казка» для дітей, які відвідують Білокуракинський центр соціальної реабілітації. Організували свято працівники районного Будинку культури ім. Т.Шевченка. Ведуча Олена Зверхановська в ролі Маші з мультфільму та майже справжній Ведмідь не залишили без уваги жодну дитину. Діти на якийсь час забули про свої негаразди, хвороби. Всі дуже весело грали, водили хороводи біля ялинки, відгадували загадки та кликали Діда Мороза зі Снігуронькою. Концертну програму підготували вихованці районного Будинку дитячої та юнацької творчості.
|
В день, когда Православная Церковь молитвенно вспоминает Крещение Господа и Спасителя нашего Иисуса Христа, в храмах и на водоёмах совершается Великое освящение воды. Само событие праздника говорит следующее: Иисус Христос пришел к Иоанну Предтече, который проповедовал о покаянии и крестил кающихся в реке Иордан, чтобы креститься от него. Безгрешный Богочеловек Иисус не нуждался в крещении покаяния и Иоанн останавливал его, говоря: «Мне надобно креститься от Тебя, и Ты ли приходишь ко мне». Но Христос настаивал: «Так надлежит нам исполнить всякую правду», исполняя пророчества Ветхого Завета и показывая пример людям (Евангелие от Матфея, гл. 3, ст. 14-15). Иоанн повиновался и крестил Иисуса Христа. В момент крещения сошел на Него в виде голубя Святой Дух и был слышен голос Бога Отца с небес: «Ты Сын Мой возлюбленный; в Тебе Моё благоволение» (Евангелие от Луки, гл. 3, ст. 22).
|
Люди старшого покоління добре пам’ятають, як було раніше модно пересилати своїм друзям і родичам вітальні листівки. У 1960-х – 1970-х роках вітальні листівки були дуже модними: їх збирали, колекціонували, жодне свято не обходилося без них. Першими були Різдвяні листівки, їх випускали в Англії в 1794 році за малюнками художника Добсона. Масовий випуск поштових листівок почався в Європі трохи пізніше, в 1869 році, коли австрійський економіст Герман опублікував розрахунки, які показали, що третина листів не містять секретної інформації, тому можуть пересилатися без конвертів. Таке нововведення швидко оцінили в багатьох країнах Європи.
|
|