14:11
Вода - основа життя
Вода – основа життя
Стан довкілля, наявність водних ресурсів є важливими факторами, які впливають на здоров’я та добробут людей. Вода – необхідний ресурс для стабільного розвитку людства, економіки кожної країни, кожній людини. Генеральна Асамблея ООН оголосила про Всесвітнє десятиріччя дій під гаслом «Вода – для життя».
Щороку ця тема викликає все більше уваги, адже нині, за даними ООН, через забруднену воду гине все більше людей. Воді присвячені фільми, наукові статті, про неї співають пісні. Однак від нас вона хоче лише одного – не забруднювати її, економити і берегти.
Україна – один з наймаловодніших регіонів Європи. За останні десятиріччя в державі зникло 20000 малих річок. Тут винні і зміна клімату і самі люди, які забруднюють воду. Незрозумілими і такими, що не піддаються поясненню, є дії переважної більшості жителів населених пунктів, які забруднюють і засмічують водотоки, канали, яри і вибалки. На берегах і в руслах малих річок району повно різного сміття, трупів тварин, птахів, туди ж скидають гноївку тваринницьких приміщень, тощо. Та й прибережні захисні смуги в межах населених пунктів настільки засмічені, що замість рекреаційной зони перетворилися на звалище.
Необхідно вирішувати комплекс питань з усунення причин деградації водних об’єктів. Але без участі широких кіл громадськості, тобто людей, які проживають безпосередньо на берегах річок і прилеглих до них територій, ні комунальні служби, ні водогосподарські та інші організації разом узяті, неспроможні самотужки вирішити проблеми річок і водних ресурсів. Екологічне виховання населення, починаючи від дошкільних закладів, має бути як на державному рівні, так і на місцевому із залучення організацій. З метою залучення небайдужих до прибирання територій, проведення заходів, пов’язаних з охороною національних водних ресурсів, виявлення їх забруднення та завчасного реагування просимо надання волонтерської допомоги за участю школярів, дорослого населення, екологів, представників громадських організацій.
Коли бачиш що оживають річки, на берегах стає чистіше, приємно пройтись цими дорогами і помилуватися природою. Як би хотілося, щоб так було завжди.

провідний інженер з ВВР Перепічай О.С
Категорія: Життя Білокуракинщини | Переглядів: 256 | Додав: borodka16081994 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar