17:35
Криниця душ наших
Багатьом не тільки в райцентрі, а й в навколишніх населених пунктах добре відома Відраднівська криниця Білокуракиного. Потужним чистим струменем б’є вона з-під гори по вулиці Підгірній, вливаючись у річку Білу.

Кілька років тому було виконано великий обсяг робіт по її впорядкуванню. Ініціативу проявив пенсіонер М.А. Гапочка, і її підтримали екологічна інспекція, дирекція Білокуракинського елеватора, адміністрація лісництва. На прохання населення Відраднівська криниця була освячена. І це місце стало дійсно благодатним, улюбленим куточком відпочинку багатьох жителів селища. Тут панувала якась особлива аура: дзвінкий гомін струмка, замріяні верби, що опустили свої пишні віття-коси у прохолодну воду, велич гори, яка віддзеркалювала у джерелі свою непорочну білизну – все це створювало особливий настрій, заспокоювало, умиротворяло. Ковток крижаної води літньої спеки у мить знімав втому, а хворі, п’ючи її, запевняли, що вона дарує здоров’я.

Та пройшло зовсім мало часу, і чиясь недобра рука понівечила хрест, що величаво здіймався над криницею… А сама вона поступово почала занепадати. Сьогодні вона має жалюгідний вигляд, хоча вода з-під гори, як і раніше, б’є сильно і впевнено, прощаючи людям глумління над собою як святинею, оскільки вона була освячена.

Тож хочеться звернутися і до відповідальних осіб, і до всіх небайдужих людей: давайте відродимо нашу спільну святиню – Відраднівську криницю. Звичайно, хтось повинен виступити організатором роботи по її впорядкуванню і провести один чи навіть кілька суботників. А люди, я впевнена, відгукнуться і попрацюють тут з користю і для себе, і для спільного блага.

Н.Сухоставська,
смт Білокуракине,

За матеріалами газети «Життя Білокуракинщини»
2004 рік
Категорія: Життя Білокуракинщини | Переглядів: 162 | Додав: portalbk | Теги: життя, білокуракинщини | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar